loading...

فروشگاه اینترنتی 500400

بازدید : 242
چهارشنبه 9 ارديبهشت 1399 زمان : 9:26

محمدباقر اثنی عشری، مهتر هیات مدیره‌ی راه اندازی نظام صنفی رایانه‌‌‌ای (نصر) از رد شدن ثبت سفارش برخی کالاهای متداول حوزه ی فناوری اطلاعات از جمله سرور، پردازنده، تجهیزات ذخیره ‏سازی و... وقوف داد. به گفته‌ی او ثبت توصیه این کالاها پیش از این طبق روالی که بود داشت ایفا می‌شد اما زمان حال به دلیل «موجود بودن معیار‌ی تولید داخلی» رگه شده است. او برهان ذکر شده برای عدم ایلچی گری کالاهای حوزه‌ی فناوری داده‌ها را تعجب برانگیز خواند و با ارسال نامه‌‌‌ای به مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت بوسیله این موضوع اعتراض کرد و مشتاق بازبینی شد.

رئیس هیات مدیره‌ی سازمان نصر می‌گوید داخل روزهایی که عالمگیر ویروس کرونا داخل کشور باعث افزایش دورکاری و عرضه‌ی خدمات آموزشی از اسلوب دور شده ادعا برای تهیه‌ی تجهیزات زیرساختی حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات همچنین افزایش پیدا کرده است. او همچنین می‌گوید به دلیل حاجت بازار به این مدل کالاها امتداد‌ی ممنوعیت ثبت سفارش، باعث افزودن قاچاق این نمونه کالاها در بازار می‌شود. اثنی عشری در پایان نامه‌ی خویشتن منتظر برگزاری جلسه‌‌‌ای بوسیله صورت حضوری یا غیرحضوری درون اسرع نفس با نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت شد تا تمامی‌ابعاد آن تک مطالعه قرار بگیرد.مقاله‌ی مرتبط:ممنوعیت ثبت نصیحت واردات برای کالاهای مثل تولید داخلی

این غرض در پی گزارشی محزون شده است که در آن حسین مدرس خیابانی، پایدار مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت به کنترل واردات تأکید کرده حیات. او واردات را در سه گانه گروه پا بر جا کالای اساسی، مواد اولیه و ماشین آلات تقسیم کرد و گفت واردات هر ماشین آلات یا قطعه‌‌‌ای که در داخل، نبوغ تولید آن حیات دارد باید ممنوع شود. او کمال مطلوب از پیاده سازی ممنوعیت را صیانت از منابع ارزی محدود کشور و همچنین امان از تولید داخلی عنوان کرد.

در همین راستا، حمید توسلی، جثه هیات مدیره و باشگاه سخت اسباب سازمان نظام صنفی می‌گوید عدم واردات تجهیزات ابکی افزاری آسیب جدی به زیرساخت‌های ملک و کسب وکارهای فعال این حوزه مسبوق خواهد کرد و نیز تعرض شرکت‌های تأمین کننده و فعالان حوزه‌ی فناوری را به همراه خواهد داشت. او درون تک شکوه واردات تجهیزات ضروری زیرساختی فناوری اطلاعات گفت: کالای زیرساختی به اندکی ارزش افزوده ایجاد می‌نرم که برای کسی جای شک نیست. همه‌ی ما گواه هستیم تو شرایطی که غوغا کرونا و تعطیلی اشتراکی به خشکی امدن کشور حاکم شده همین کالاها و زیرساخت فناوری اطلاعات چگونه باعث رهایی ناحیه تو وضعیت بحران می‌شود. این زیرساخت فناوری مفروضات است که موجب شده مردم بتوانند بیع آنلاین انجام بدهند و آموزش بر این بستر ممکن باشد و جلسات کاری بوسیله رخ رمزی برگزار شوند.

توسلی در ادامه CPUرا مثال زد و گفت تولید این قطعه به طور شخصی در اصالت دو همکاری تو دنیا است و درحال مهیا ایران شرایط تولید این قطعه را ندارد. او در امتداد گفت برگ پر اب افزاری ضروری هستند و واردات آن‌ها ترجیح فوقانی دارد؛ اگر با نبود این زیرساخت‌ها یک روز اینترنت قطع شود هرج ومرج وسیعی درون سطح کشور رخ خواهد عدل. او در امتداد از بخت و وزارت صنایع خواست این موضوع را جدی بگیرند و حتی چنانچه اشتباهی در ارسال این دستورالعمل قیافه داده است آن را ارامش کنند. او گفت:من فکر کردن می‌کنم همین الان بی قراری حتی چنانچه مشکلی در ثبت موعظه‌های ما وجود نداشته باشد با دردسرهای زیادی مواجه هستیم. مسوولان قلمرو متوجه این موضوع نیستند که دوماه است کشورهای گره و تایوان که تولیدکننده‌ی پا بر جا قطعات هستند با اسکان فرمان مواجه بوده اند و درون حال فراهم بدون این نامه‌ها و تصویب نامه‌ها ما دوماه دنبال هستیم و باید بتوانیم این کاستی را جبران کنیم. فراموش نکنیم که کامل جهان خریدار این تولیدات هستند وبه نعوظ کلی این افت وجود دارد. خود هیاهو کرونا ما را با مشکل مواجه می‌درنگ و در تأمین نیازهای ملک با بغرنج مواجه هستیم حالا این نامه‌ها و سنگ اندازی مزید کنار انگیزه می‌شود.

توسلی تو دنباله بوسیله تعدیل نیروی انبازی‌ها و مهاجرت نیروهای فقره فنی و ارزشمند از سرزمین در اثر چنین تصمیم‌هایی رمز کرد و گفت این موضوع تعطیلی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را به همراه خواهد داشت و این موضوع باری به خشکی امدن دوش دولت خواهد بود. به گفته‌ی او بیع آنلاین، برگزاری جلسات آنلاین و تاکسی‌های اینترنتی که اشتغال اضافی ایجاد کرده است بدون زیرساخت سخت افزاری ممکن نیست.

بدنه هیات مدیره و کمیسیون سخت ادوات سازمان ترتیب صنفی در ادامه گفت عدم ثبت توصیه تجهیزات زیرساختی فناوری اطلاعات، علاوه پهلو همدستی‌های شاداب افزاری انبازی‌های نرم افزاری را همچنین با مشکل مواجه خواهد کرد. به گفته‌ی او زیرساخت‌های بانکداری هم پایین تر تأثیر فراغت خواهند گرفت و بانکداری الکترونیک با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد. او گفت:وقتی ما با نامه‌‌‌ای مواجه می‌شویم واردات CPU، سرور، لپ تاپ، تبلت، استوریج،‌هارد دیسک، روتر را ممنوع می‌کند عاطفه می‌کنیم موضوع جنبه‌ی شوخی فاش کرده است. وقتی چنین کاری ارتکاب می‌شود فقط امیدواریم این یک اشتباه بوده که به زودی برطرف شود. وگرنه همگی می‌دانید ما تولید کننده‌ی سید و لپ تاپنیستیم. اگر می‌خواهیم این‌ها را مونتاژ کنیم اندوه باید قطعات را باخبر کنیم و ناحیه ما هنوز به وهله‌ی تولید این قطعات نرسیده است. ما امیدواریم که بهره به لبه‌ی تکنولوژی دنیا برسیم ولی تو سالی که با این فساد شروع شده و به دنبال تشنج تولید هم هستیم این تصویب نامه‌ها تنها باعث اسکان فقره فعالان این حوزه و بیکاری افراد اضافی می‌شود.

نیاز داریم داخل دولت بوسیله این معرفت برسیم که تجهیزات سخت افزاری چه هستند و چه اهمیتی دارند. ضمن اینکه امیدواریم و حامی‌این هستیم که همکاری‌های تویی بتوانند تولید داشته باشند ولی باید بدانیم این برگ چیستند و چه اهمیتی دارند و چه قدر امکان تولید آن‌ها در کشور وجود دارد.

توسلی در سرانجام گفت صدور این طور بخشنامه‌هایی نه تنها باعث رانت می‌شود بلکه پیشرفت و ترقی‌ی قلمرو را عرشه تأثیر قرار می‌دهد. بوسیله گفته‌ی او بعد از بحران کرونا، دنیا بوسیله سمت تنش صنعتی چهارم حرکت خواهد کرد و همه‌ی کشورهای دنیا دنبال تهیه‌ی تجهیزات درایت مصنوعی خواهند بود. او نیز خواستار برگزاری جلساتی با وزیر ارتباطات و وزارت صنعتی شد تا بتوان تمامی‌ابعاد این تصمیم گیری را بررسی کرد و اصلاحات لازم را ارتکاب انصاف.بیشتر بخوانید:کسب وکارهای گردشگری بوسیله تدریج بازگشایی می‌شوندهمه گیری ویروس کرونا تو ایران از نگاه آمار و ارقام [بوسیله روزرسانی: ۵ اردیبهشت ۹۹]اپلیکیشن‌های مدیریت کرونا و نگرانی‌هایی بابت حفظ کردن حریم خصوصی کاربرانافزایش سفرها در کشور با برداشته شدن ممنوعیت تردد بین استانیبازدید زنده از میراث جهانی کشور با طرح ۱۱ هزاره کیلومتر مسیر درون خانه میسر می‌شود

مادر شهید با موهای چتری!
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 18
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 24
 • بازدید کننده امروز : 25
 • باردید دیروز : 24
 • بازدید کننده دیروز : 25
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 132
 • بازدید ماه : 277
 • بازدید سال : 5498
 • بازدید کلی : 12588
 • کدهای اختصاصی