loading...

فروشگاه اینترنتی 500400

بازدید : 252
يکشنبه 27 ارديبهشت 1399 زمان : 15:24

از چندی پیش شایعه‌های متعددی پیرامون سودا استارتاپ MicroVision توسط مایکروسافت مطرح شده حیات. ظاهرا پیمان نامه نهایی امضا شده و سررشته‌ها تأیید شده اند. استارتاپ مایکروویژن در مرزوبوم‌ی فناوری‌های مرتبط با اسکن سه اینده فعالیت می‌درنگ. مایکروسافت این استارتاپ را در هفته‌‌‌ای خرید که وضعیت مناسبی را در بازار بورس امتحان می‌کرد. قیمت سهام آن‌ها با افزایش ۳۰۰ درصدی به ۱/۷۵ دلار رسید. البته پس از انتشار گزارش‌های مالی، آن‌ها کاهش مقدار ۶۵ درصدی را تجربه کردند.

بسیاری از تحلیل گران، غرض مایکروسافت مبنی بر بیع مایکروویژن را منطقی می‌دانستند. آن‌ها پیش بینی می‌کردند که فناوری‌های اسکن لیزری مبتنی کنار MEM از استارتاپ مذکور، بوسیله همراه مالکیت‌های معنوی فناورانه‌ی دیگر، در محصولات آتی ردموندی‌ها همچون نمایشگر واقعیت افزوده‌ی هولولنز ۲ استفاده خواهد شد. درحال مهیا تعداد اضافی از کارکنان سابق مایکروویژن در مایکروسافت مشغول به حکم هستند. همین حقیقت، شایعه‌های خرید استارتاپ سابق الذکر را تقویت می‌کرد.

مایکروویژن درون بیانیه‌‌‌ای اخبار کرد که از مدت‌ها پیش درحال بررسی راهکارهای جایگزین استراتژیک بوده اند. آن‌ها همچنین پیشنهادهای خرید از غول‌هایی همچون جنرال موتورز و تسلا و لاکهید مارتین را نیز وارسی می‌کرده اند. همین هم چشمی‌و پیشنهادهای ابتیاع متعدد، فشار را بر مایکروسافت تکثیر انصاف. درنتیجه ردموندی‌ها تمام تلاش خود را بوسیله کار گرفتند تا پیش از تصاحب مایکروویژن توسط رقبا، آن‌ها را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کنند. بوسیله هرحال مالکیت‌های قشری استارتاپ مایکروویژن اهمیت بالایی برای مایکروسافت داشت و نقش مهمی‌هم در تلاش آن‌ها برای بیع این استارتاپ ورزش کرد.

بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیل گرانبها بازار از مدت‌ها پیش گفته بودند که ارج واقعی استارتاپ مایکروویژن داخل گزارش‌های درآمدی آن‌ها نیست، بلکه مالکیت‌های معنوی، این استارتاپ را ارزشمند می‌کند. انتزاع گران پارسا بودند مالکیت‌های معنوی استارتاپ نه تنها داخل بهبود هولولنز ۲ مایکروسافت نقش خواهند داشت، بلکه فناوری‌های دامن پتنت همچون حسگر سه اینده و LIDAR و ثبت تمثال آن‌ها به پیش برد اهداف ردموندی‌ها تو رقابت شدید بخاطر ساخت خودروهای خودران معاون می‌کنند. درواقع ابتیاع مایکروویژن بوسیله حدس زیاد مایکروسافت را به صورت جدی در رقابت حوزه‌ی خودروهای خودران به پیش می‌برد. درنتیجه خرید این استارتاپ را می‌توان یک احتیاج عمده بخاطر مایکروسافت دانست.مالکیت قشری و پتنت‌های مایکروویژن، دلیل حقیقی سودا آن‌ها توسط مایکروسافت است

مایکروویژن پتنت مهمی‌به معروفیت Scanned Image Projection System دارد که در مایکروسافت هولولنز ۲ کاربرد شده است. مفروضات پتنت مذکور به صورت عمومی‌در دسترس قرار دارد و جزئیات متناسب توجهی را از چگونگی پیاده سازی آن شرح می‌دهد. این پتنت نه تنها داخل هولولنز استراحت دارد، بلکه نقشی حیاتی را در عملکرد آن انجام می‌کند.

الکس کیپمن، در خطبه تد که پیرامون هولولنز داشت، بوسیله یکی از چالش‌های حقیقی تیم در توسعه‌ی هولولنز ۲ اشاره کرد. او می‌گیفت قرار دادن یک تصویر تو فاصله‌ی نزدیک به چشمان کاربر، درحالیکه توانایی فوکوس کردن روی آن را هم داشته باشد، از چالش‌های مهم تیم توسعه وجود. فناوری تلالو لیزری مایکروویژن مبتنی بر MEM، به عنوان راه حل چالش سابق الذکر به فرمان اندوهناک شد و مایکروسافت را چند قدم در خوش نویسی توسعه‌ی محصول متاخر به پیش سرما. تصاویر منتشرشده از هولولنز ۲ نشان می‌دهد که فناوری مایکروویژن به صورت کاملا یکپارچه در دستگاه استفاده شده است. همان طور که گفته شد، فناوری مذکور و پتنت مرتبط با آن، برهان حقیقی معامله استارتاپ توسط ردموندی‌ها بود.

مقاله‌های مرتبط:مایکروسافت از استراتژی جدیدی درون حوزه خودرو‌های خودران رونمایی کردمایکروسافت سپس از تصاحب گیت‌هاب، قصد بیع استارتاپ بنیاد سای را دارد

بررسی‌ها و مقاله‌های وافر تأیید می‌کنند که مایکروویژن مالکیت تعدادی از فناوری‌های مهیب موردنیاز مایکروسافت بخاطر توسعه‌ی نمایشگر واقعیت افزوده‌ی هولولنز را در وارستگی دارد. مایکروویژن علاوه پهلو این مالکیت‌های معنوی، کتابخانه ‌‌‌ای عظیم از فناوری‌های عام درون مملکت‌ی LIDAR و حسگرهای سه گانه بعدی توسعه داده است. مایکروسافت احتمالا تصمیم دارد تا از فناوری‌های توسعه یافته در مایکروویژن برای ساخت خودروی خودران اختصاصی خود کاربرد کند.

اسناد معامله و ادغام استارتاپ مایکروویژن توسط مایکروسافت تا ماه اوت تأیید می‌شوند. ادب سازمانی قوی و مهندسان حرفه‌‌‌ای و مجموعه‌ی قابل توجه از مالکیت‌های معنوی، مایکروویژن را به مهره‌‌‌ای تأثیرگذار در زیرمجموعه‌ی مایکروسافت تبدیل می‌کند که احتمالا تا مدت‌ها تأثیر خود را روی کارایی شرکت و تا اینکه نرخ سهام نشان خواهد رحم.بیشتر بخوانید:مایکروسافت و اینتل پروژه مشترکی با هدف معارفه بهتر بدافزارها اجرا می‌کنندمایکروسافت درحال توسعه‌ی قلم سرفیس با قابلیت شارژ بی سیم استبه روزرسانی Exchange Online قابلیتی مهم به این درخت سرو افزودن می‌کندمایکروسافت نسخه آزمایشی اپلیکیشن Family Safety را منتشر کردنسخه وب اوت لوک به قابلیت پیش بینی کلمات مهیا می‌شود

کارت تبریک ولادت امام حسن مجتبی
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 18
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 42
 • بازدید کننده امروز : 43
 • باردید دیروز : 24
 • بازدید کننده دیروز : 25
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 150
 • بازدید ماه : 295
 • بازدید سال : 5516
 • بازدید کلی : 12606
 • کدهای اختصاصی