loading...

فروشگاه اینترنتی 500400

بازدید : 232
يکشنبه 3 اسفند 1398 زمان : 22:19

سازمان فضایی ناسا تو سال ۲۰۱۷ کتابخانه تصاویر و ویدئوهای خود را باسازی کرد تا طوطی‌‌‌ای ارشد از تصاویر با کیفیت را در جوانمردی مردم قرار دهد. در دنباله می‌توانید ۱۳ تصویر از نامدار ترین مدل‌های موجود در این آرشیو را به همراه شرح کوتاهی داخل مورد آن، مشاهده کنید. همراه زومیت باشید.۱- زمین

این عکس از باریک بین ترین تصاویر اندوهناک شده از زمین تا بوسیله حال است؛ تصویر با ترکیبی از ته رنگ‌های آبی فیروزه ای، توسط دوربین مادون قرمز نصب شده روی ماهواره Suomi NPP که جزئیات خیره کننده‌‌‌ای از سیاره زمین را نشان می‌دهد.

۲- راه شیری

تصویر فعالیت شدیدی در هسته کهکشان وضع شیری را نشان می‌دهد که با دوربین‌های پایین تر سرخ و اشعه ایکس گرفته شده است. توجه کنید که مرکز کهکشان درست در قسمت سفید اثر جزیی داخل مرکز تصویر و کمی‌مایل به حق راحتی دارد. کل عرض تصویر نیم درجه کهکشان را پوشش می‌دهد؛ تقریبا بوسیله حد عرض ماه کامل است.

۳- شفق قطبی مشتریمقاله‌های مرتبط:ناسا تصویر مشهور نقطه آبی کمرنگ را بازسازی کردکشف سیگنال‌هایی تکرارشونده از اعماق فضا؛ فرازمینی‌ها به ما پیام می‌دهند؟

ستاره شناسان از تلسکوپ فضایی‌هابل برای تجسس شفق قطبی(ارائه خیره کننده تلالو داخل نهر سیاره) روی مشتری استفاده می‌کنند. خریدار بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی به اندیشه طوفان‌های رنگارنگ خود مانند طوفان قرمز ارشد معروف است. اکنون دانشمندان با استفاده از تلسکوپ فضایی‌هابل روی ویژگی زیبای دیگری از این سیاره تمرکز کرده اند. این ویژگی همان درخشش خارق العاده‌‌‌ای است که در مشاهدات جدید به عنوان فجر قطبی شناخته می‌شود. این شفق‌ها زمانی خلق کردن می‌شود که ذرات پرانرژی به کرهء هوا سیاره داخل خلط پیشگام‌ها واقف می‌شوند وبا اتم‌های مدفوع تلاقی می‌کنند.

۴- شمشیر اُریون

این تصویر از سحابی اریون توسط تلسکوپ فضایی spitzer ناسا گرفته شده که نزدیک ترین کارخانه بزرگ هنرمند سازی داخل فاصله ۱۴۵۰ سال نوری را نشان می‌دهد. این سحابی به اندازه‌‌‌ای نزدیک است که با کالبد جاهل مسلح به عنوان یک ستاره فازی در قیافه فلکی شمشیر دیده می‌شود.

۵- رهیاب روی مریخ

این شمایل نمایی از مریخ است که توسط کاوشگر ناسا تو ۱۲ دسامبر ۱۹۹۷ محزون شده است.

۶- زمین و ماه از یک میلیون مایل دورتر

این تصویر سمت دور ماه را نشان می‌دهد درحالی که ماه بین زمین و دوربین تصویربرداری (EPIC) سفینه فضایی Discover که درون فاصله یک میلیون مایلی زمین داخل حال تمثال برداری است راحتی گرفته است.

۷- کهکشان آندرومدا (کهکشان زنِ برزنجیر )

این شمایل به وسیله Galaxy Evolution Explorer دایره فضایی ناسا اندوهناک شده است که نمایی از کهکشان بزرگ آندرومدا است. آندرومدا بزرگ ترین کهکشان در گروه محلی کهکشانی است که راه شیری غم داخل این گروه صبر دارد.

۸- تست سیستم حفاظت حرارتی

عکسی از ناسا که تست جهیز نگاهداری گرمایی محفظه‌ی فرار خدمه را نشان می‌دهد.

۹- کوه پیچیده

تو این عکس تلسکوپ فضایی‌هابل فعالیت‌های نامنظم با یک استوانه از مدفوع و گردوغبار را که توسط نور ستارگان با هوش و متلاطم اطرافش بلعیده می‌شود را به تصویر کشیده است.

۱۰- اولیه پیاده روی فضایی

ادوارد اچ وایت، فضانورد سفینه Gemini-Titan 4 درون وقت خروج از سفینه فضایی نشان داده شده است چهره او برای محافظت از اشعه‌های خورشید با روبند محافظ پوشیده شده است. وایت ابتدایی فضانورد آمریکایی بود که در فضا شلنگ زد او تو طول چرخش سومین از مأموریت Gemini-4 بوسیله مدت ۲۱ دقیقه درخارج از فضاپیما ماند.

۱۱- سلام سرباز روی ماه

فضانورد جان دبلیو یانگ حاکم آپلو ۱۶ تو مأموریت فرود روی ماه درحالی که در حال جهیدن در جای خود است به پرچم کشورش سلام سرباز می‌دهد.

۱۲- تپه‌های مریخی

این شمایل با دوربین MastCam کاوشگر مریخ گرفته شده که، برون زدگی‌ها و صخره‌هایی با لایه‌های کم پهنا در منطقه Murray Buttes داخل پایین کوه شارپ را نشان می‌دهد. در تمثال می‌نبوغ تل‌هایی که در بالای سطح منطقه صبر دارند و ماسه‌‌‌ای که به خشکی امدن اثر طوفان‌های مریخی و فرسایش کوهستان شارپ پدید آمده را نظر.

۱۳- طلوع زمین

این تمثال توسط آپلو ۱۱ گرفته شده که زمین را بالای افق ماه نشان می‌دهد. عکس تو منطقه ساحلی دریای اسمیت درون سطح ماه اندوهناک شده است.

اگر شما تیمار از خویش داران وعلاقه مندان نجوم، هوا واکتشافات فضایی هستید، می‌توانید از این آرشیو مبصر تصاویر و ویدئو متعلق به دایره فضایی ناسا استفاده کنید. بیشتر بخوانید:هکرها می‌توانند کنترل ماهواره‌ها را به دست گیرنداسپیس ایکس درصدد طرز اندازی گردشگری فضایی با کپسول کرو دراگون استرصدخانه پویایی شناسی خورشید و ۱۰ کشف تابان آنبا حفر چاه زمین گرمایی می‌توان به انرژی تجدیدپذیر دائمی‌مشت یافت؟ناسا تمثال اسمی‌نقطه آبی کمرنگ را بازسازی کرد

راه های درمان افسردگی
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 18
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 16
 • بازدید کننده امروز : 17
 • باردید دیروز : 24
 • بازدید کننده دیروز : 25
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 124
 • بازدید ماه : 269
 • بازدید سال : 5490
 • بازدید کلی : 12580
 • کدهای اختصاصی